Deň rodiny očaril malých aj veľkých!

26.07.2015 10:30

Uplynulá nedeľa bola v Plavnici vskutku výnimočná. Už po štvrtýkrát sa konal Deň rodiny, ktorý sa už pomaly stáva tradíciou. Hoci dopoludňajšie počasie vyzeralo beznádejne, poobede sa nám nádherne vyčasilo. Iste aj vďaka tomu na Deň rodiny prišlo okolo 1000 ľudí, čo prekonalo všetky rekordy aj očakávania. 

Program začal sv. omšou vo farskom kostole, ktorú celebroval plavnický rodák o. Vladimír Nemec. Po duchovnom naplnení prišli na rad aj žalúdky- tie sme celý deň napĺňali vynikajúcim guľášom. Kultúrny program otvorili deti zo ZŠ s MŠ Plavnica spevom a tancom. Po nich nasledovalo vystúpenie prešovského bábkového divadla Babadlo s rozprávkou ,,Ako baba Pačmaga ženícha zháňala." Ich herecké výkony potešili a rozosmiali nejedného diváka.

Potom sa program presunul za pódium, kde už boli pripravení príslušníci policajného zboru, aby nám predstavili ich psíkov a taktiež ich autá a zbrane. 

Po nich prišli na rad domáci chlapi z folklórnej speváckej skupiny Plavnica. S doprovodom skvelých hudobníkov nám zaspievali známe aj menej známe piesne, ktoré potešili publikum. Predstavili nám tiež ich už druhé CD. Program obohatil aj don Anton Červeň, saleziánsky kňaz, svojou prednáškou a manželia Slamkovci - ich svedectvom a živej viere v rodine.

Veľmi hlboké slová následne vystriedala Ľudová hudba Stana Baláža. Títo vynikajúci hudobníci nám spestrili tento krásny deň krásnymi piesňami.

V ten deň sme hľadali Super Tata! Našli sme ho, dokonca piatich. Boli to odvážni chlapi, ktorí súťažili v piatich disciplínach ako sú škrabanie zemiakov, či navliekanie šnúrok do kopačiek.

Po dlho očakávanej tombole prišli na rad gospelové kapely F6 a The Elements, ktoré strhli publikum k explózii radosti a tanca.

Deň rodiny bol nezabudnuteľný. Počas dňa si detičky mohli tiež zajazdiť na koni, či na štvorkolke, zaskákať na skákacom hrade alebo sa odfotiť s maskotmi šmolkov. Tešíme sa, že Deň rodiny je miestom priateľských stretnutí a oddychu pre celé rodiny. Na rodine nám záleží, preto chceme takto dávať priestor na vzájomné povzbudenie aj do budúcna.

 

Pavol Koneval
 
 
Foto a video: Lukáš Faber PHOTOGRAPHY