Deň rodiny 2014

27.07.2014 11:00

Aby deti OTCA mali, aby mali MAMU...  Aj v duchu tohto motta sa v našej farnosti 27.7.2014 uskutočnil 3. ročník Dňa rodiny. Počas celého dňa prichádzali na toto podujatie celé rodiny, aby tu spoločne strávili chvíle so svojimi priateľmi.

Program sa začal sv. omšou vo farskom kostole. Sv. omšu celebroval Peter Lazor, plavnický rodák a v súčastnosti farár v Lemešanoch. Spolu s ním sv. omšu slávil Vladimír Nemec. O. Peter vyzval rodiny k modlitbe  a aby nasledovali príklad sv. Nazaretskej Rodiny.

Po sv. omši sa začal program na pripravenom pódiu pri kostole. Program bol pripravený pre všetky vekové katogórie. Pre deti vystúpil kúzelnik a neskôr sokoliari. Pre milovníkov ľudovej hudby vystúpila ľudová skupina Olšiakovci. V programe nechýbala prednáška, ktorú viedol kňaz pôsobiaci v Lomničke, Ján Záhradník. Neskôr vystúpil Martin Husovský zo skupiny Komajota. Potom nasledovala tombola, ktorá mala u ľudi úspech. Bodku za Dňom rodiny dala gospelová skupina My Way, ktorá si svojim koncertom získala mladých.

Okrem toho boli pripravené rôzne aktivity pre deti - maľovanie na tvár, skákaci hrad, trampolína, jazda na koni...

Poďakovanie patrí v prvom rade Bohu, za to, že požehnal toto podujatie a že mohli sem prísť rodiny a spoločne stráviť príjemné chvíle. Taktiež treba poďakovať všetkým organizátorom.

 

 

Foto: Lukáš Faber